| maria14142 a întrebat:

Am si eu nevoie de o idee de desen care sa aiba in prin-plan apa! Nu vreau idei de genul "Marea" sau ceva de genul, prefer ceva mai special!

7 răspunsuri:
| Lucică1998 a răspuns:

Pai ai putea sa faci ceva de genu tu ești pe apa pe un vas ceva sau o pluta si sa desenezi undeva in fata ta țărmul cu un far sau daca ești pe un râu, o pădure tropicala sau ceva de genul acesta.

| AnarchyUK a răspuns:

Dacă reușești, încearcă ceva oarecum abstract.
O idee, un exemplu ar fi să desenezi la început o încăpere. Pe peretele din față, în mijloc, să faci un tablou din care izvorăște apă. Practic aceasta nu va fi în tablou, ci va curge asemenea unei cascade din acesta. Poți chiar inunda acea cameră, datorită acelui „izvor".
Sau, tot ceva în acest gen, să faci un personaj (poziționat oriunde) care plânge, și te concentrezi să detaliezi mai mult lacrimile acestei persoane care vor cădea jos și în același mod ca în prima idee, vor „inunda" ceva, vor forma o apă în jurul acelui om, ceva.

Mult succes cu ceea ce dorești să faci!

| muffinXXL a răspuns:

Lac cu nuferi ( perioada nuferilor lui Monet)
Lac translucid cu crapi d-aia portocalii si roșii ( ca in grădinile japoneze)
In fine, e deja 21 aprilie...