| Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Am un ceas vechi de buzunar de la elgin primit de la strabunic, pare sa fie de argint dar nu stiu pentru ca inca nu am mers cu el la amanet sa intreb... aveti idee cat costa in medie aceste ceasuri?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intrebi cât costă cele de argint?

...dar dacă al tău e din platină?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cei de la amanet te vor fraierii, ei vor sa cîstige ei nu tu, i ti vor da un pret de nimic pe el, si ei il vor vinde de 3ori mai scump decît l au cumparat de la tine, fă asa cum a zis cineva, mergi cu ceasul la un ceasornicar de obicei cauta un ceasornicar mai batrîn care are experienta nu puștani care nu stiu nici ei nimic, si nu il lasa sub nicio forma acolo la el daca el insista ca trebuie sa il studieze, daca il lasi nu il mai vezi niciodata, oamenii sunt hoți si profită de naivitatea unora, îi pacaleste, tu nu pleci de la ceasornicar decat cu ceasul si sa i ti evalueze el pretul, poate ai noroc si il cumpără el ca ceasurile vechi se caută.

Răspuns utilizator avertizat