| andreiboss31 a întrebat:

Am un tablou vechi de 50 de ani are vreo valoare sau trebuie sa fie mai vechi(sau sa il mai tin)? Este un tablou cu fructe.Este semnat dar pictorul nu il mai tin minte..scrie acolo.

Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa mergi sa-l expertizezi, si acolo vei afla adevarata valoare a momentului actual.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa il tii si 1000 de ani daca nu are valoare artistica nu are nici acum nu va avea nici atunci.

| fuzzer a răspuns:

E discutabil.tu trebuie sa afli daca pictura este originala, adica sa nu fie vreun fals. Daca pictura este originala fi estimata la sume frumusele.Mergi cu pictura respectiva, la un muzeu sau la un expert si-o sa te lamureasca expertii in domeniu.Succes!

| AlexandruAndreea a răspuns:

Pastreaza-l mai bine, ca o sa primesti si mai multi bani daca il mai tii.

| pisi03 a răspuns:

Ar trebui sa il pastrezi poate chiar e valoros si are o valoare sentimentala.verifica si tu poate fi si un tablou normal