| naya a întrebat:

Am vazut mai demult un documentar despre generalul Antonescu, era si un film "oglinda, daca nu ma insel, acum nu mai stiu exact dar cred ca in documentar era o secventa in care se prezenta un discurs al lui in care spunea el toate neregulile din tara .tot ce imi aduc aminte acum sunt urmatoarele :"demisiile voastre in alb" ceva de genul. stie cineva cum se numea acel documentar?

3 răspunsuri:
| florar a răspuns:

Nu stiu, dar incearca tot pe google sau acceseaza IMDB

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnisoara nu stiu cum se numea documentarul dar stiu ca s-a falsificat istoria urit de tot si adevaratii eroi au cazut degeaba in favoarea unor impostori si lasi care n-au avut curajul sa lupte raminind in tara.Antonescu a fost patriot pentru ca n-a fugit si el a avut ultimul cuvint asupra vietii lui;"a ordonat plutonului de executie Fooocc de doua ori cu precizarea sa-i tinteasca capul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se stiu prea putine lucruri despre marele patriot si, mai ales barbat de stat, care a fost Antonescu. In privat iti pot recomanda cateva carti.