| PerdunAdriana2000 a întrebat:

As dori sa stiu numele unui cărți. O avea o prietenă mai demult si stiu ca imi plăcea. Era hardcover, cartonata si era un fel de carte cu vrăji. Parca avea si ceva scrisori, cumva scrise de vrăjitorul care a scris cartea. Aveți idee cum se numește cartea sau autorul?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu cumva era "Vrăji și farmece" de Țuțuianu Maricica?

| PerdunAdriana2000 explică (pentru sierra1):

Nu pot sa imi dau seama, deoarece am cautat pe net si nu am gasit poze( poate nu am cautat bine).

| Totenkampf a răspuns:

Slabe șanse dar e posibil să fie "Necronomicon" de HP Lovecraft, ținând cont de faptul că se găsește în extrem de multe formaturi, și unii chiar o iau în serios.

| PerdunAdriana2000 explică (pentru Totenkampf):

Nu cred ca era Necronomicon deoarece era o carte friendly. Pot spune ca era un fel de Academie pentru copii, transpusă pe hârtie