| cosmin2sun a întrebat:

As dori sa vorbesc cu un fotograf profesionist daca este cineva, vreau sa imi iau un aparat foto DSLR sau SLR si nu stiu ce sa aleg. Am nevoie de cateva sfaturi. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Jardelin a răspuns:

Canon sau Nikon. Altceva nu recomand. Apoi in functie de model, performante si buget iti alegi un aparat. Insa, daca vrei sa mergi mai departe cu pasiunea, achizitiile nu se opresc aici. Vei mai avea nevoie de multe altele pe linga aparatul propriu zis. Genti, trepiede, obiective, imprimanta profi, etc. etc.

P.S. Nu sint fotograf profesionist insa am o oarecare aplecare catre aceasta pasiune.

| cosmin2sun explică (pentru Jardelin):

Deci chestia e ca eu sunt incepator. Dispun de 800 euro si vreau sa imi iau ceva bun. dar sunt indecis din lipsa de experienta. cu care crezi ca m-as descurca mai bine ca incepator? eu fac poze in special noaptea. Te rog daca poti sa imi dai un raspuns pe care sa il inteleg.

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Un Canon S3IS am, e un DSLR, dar modele astea cam greu le gasesti si costa, dar merita, ai garantie la ele. Daca nu asa tot ceva Canon.

| Little_Dolly_1997 a răspuns:

De obicei daca vrei sa faci ceva profesionist mai multi ar recomanda in Canon. Despre DSRL... In general si acesta este bun dar si mai bun decat el este un Canon.