| marinika_3730 a întrebat:

As vrea sa imi public o mica carte de poezii, de mai multe genuri. Am 40 de poezii si nu stiu daca ajung. Sunt din RM si as vrea sa imi spuneti cateva edituri mai bune, si cum sa fac?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Poti sa-ti publici oricand un volum de poezii la o editura, cu conditia sa ai un sponsor, fiindca nimeni nu face acest lucru pe gratis; nici publicarea unei carti in aceste conditii, adica sponsorizandu-ti personal cartea nu este posibil la orice editura. La Humanitas, de ex., n-ai nicio sansa fiindca ei sunt foarte rigurosi si nu publica decat carti trecute prin filtrul absolut al calitatiii. Cel mai bine ar fi sa intri pe site-urile editurilor din orasul tau, sau dintr-un oras apropiat si sa vezi conditiile si ofertele lor. Daca vrei sa verifici si impresia altora despre poeziile tale, uite, posteaza aici poezia pe care tu o consideri cea mai reusita si noi vom incerca sa exprimam o parere.Numai bine.

1 răspuns:
| sk8terkid12 a răspuns:

Vezi sa nu ti cumpere cineva cartile tale emo