| veronica33311 a întrebat:

As vrea sa scriu o carte nu foarte mare dar captivanta si sa o public, dar cam n-am idei ma puteti ajuta cu ideeile?

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Vise maică vise!
În primul rând că trebuie să înveți să scrii cu Writer de la Open Office, și să o scrii deci cu Writer și nu cu Word de la un Office ( piratat ), deci descarci de pe pagini Open Office. org, cauți cu Google.ro, softul Open Office și documentația sa! Softul are în jur de 170 de MB și Documentația în jur de 0, 5 GB.
Este în engleză și în română!
După ce înveți să scrii cât de cât, bine cu Writer, mai vorbim noi!

| zdrangoi a răspuns:

Intai invata sa scrii corect gramatical si dupa aia apuca-te!
n-am sa srie n-am, de la nu am!

| AG a răspuns:

Gandeste-te la ce ai vrea tu sa citesti. Creaza in mintea ta cartea perfecta. Si daca va fi un subiect obisnuit, fa intriga interesanta, sa ai grija sa ai un stil unic sau special de a povesti, si personaje unice.

| MajorAsshole a răspuns:

Pe o scara de la 1 la 10, 1 fiind cel mai mic, 10 fiind cel mai mare, intrebarea ta e stupida de 10. Cum vrei sa scrii o carte, sa mai fie si captivanta si sa iti dea altii ideile? WTF? In ce lume traim, fratilor?

| Bellatris a răspuns:

Si eu vreau multe, dar nu se poate. Daca te pasioneaza scrisul, ideile ar trebui sa vina din capul tau, nu al celor de pe TPU.