| carry99 a întrebat:

Asi vrea sa plec la mare dar nu stiu unde.La Mangalia sau la Mamaia? De ce?
funda!

Răspuns Câştigător
| RXN a răspuns:

Depinde de ceea ce iti doresti.
In Mamaia am fost in vreo 4 ani si sincer veneam extrem de obosita. E foarte mare galagia, mai ales daca esti cazat undeva in mijlocul statiunii, astfel ca-ti va fi cam greu sa te odihnesti si sa te relaxezi.Plajele sunt extrem de murdare, exceptand cele private care sunt foarte bine intretinute si curatate in fiecare seara.Preturile cam la orice sunt cam mari si nu prea iti convine sa tot cauti un magazin unde nu trebuie sa dau 5 lei pe o sticla de apa plata de 0, 5litri.In schimb, ai totusi unde sa mergi si sa te distrezi...
In Mangalia, in schimb, nu am fost, dar din ce mi-au mai povestit niste prieteni e destul de ok ca statiune. E linistita, plajele sunt si ele acceptabile, asa ca de litoral romanesc.
Personal, ti-as recomanda Eforie Nord sau Sud. Mi se pare calea de mijloc, cand am fost acolo mi-a placut.Era liniste, galagie gaseai numai in centru, erau si terase, si cluburi, chiar si un cinematograf in aer liber, deci aveai unde merge, dar puteai si sa te odihnesti.happy
Vacanta placuta, indiferent de ce alegi.>big grin

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La Mamaia pentru ca este mai frumos acolo, au mai multe atractii turistice si locuri unde sa te simti bine. E putin mai lux sa zic asa.Chiar daca iti trebuie bani mai multi, merita. Distractie placuta.

| Psihiatra a răspuns:

Eu as zice la Neptun.La? Mamaia e prea aglomerat si la Mangalia nu stiu cum e tongue

| Anileda a răspuns:

Mamaia este o staţiune foarte frumoasă.
Distracţie placută

La revedere

Aniledă

| Alëxąndŕą a răspuns:

La Mangalia pentru-ca are apa mai buna, da sigur Mamaia are apa super da e mica it vine, pana la genunchi dar, e bine si la hanul pratilor la mamaia da mai tare e la Mangalia am fost la mamaia de 5 ori e dragut da mai frumos e la Mangalia

Răspuns utilizator avertizat
| Gigiku a răspuns:

La Mamaia. E lumea mai buna, chiar daca nu e asa de liniste ca la Mangalia happy

| afterlife a răspuns:

Du-te in Vama Veche, e superb.

| zαмвєѕтє a răspuns:

Mamaia, pentru ca este mult mai frumos la mamaia si mai curat, funda? pls

| TwixulDrept a răspuns:

Dintre cele doua Mangalia 100%
stiu ca toata lumea e innebunita dupa mamaia dar are multe dezavantaje
cazarea e ff scumpa, pe plaja n-ai loc sa arunci un ac, iar seara e o galagie... nu poti adormi pana pe la 1-2 noaptea
te poti duce in mamaia daca vrei sa te obosesti, nu te poti odihni de loc.
Eu, ca si Dust iti recomand Eforie Sud. E liniste, nu e atat de aglomerat, cazare poti gasi si la 80-90 de lei.
Acum faci cum doresti
Distractie placuta! :*

| Tuixi a răspuns:

Eu mai degraba ti'as recomdanda Costinestiul. E mai mult fun pentru tineretsmug. Dar dintre astea doua Mamaia, mi se pare mai frumos, Mangalia parca nu mai are succes.
[Distractie placuta daca te hotarasti s apleci:*