| AmeliaD a întrebat:

Atunci cand cea care se casatoreste cu printul mostenitor, primeste titlul de "printesa" se numeste incoronare? Sau are alt nume?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se numeste incoronare. Incoronarea este atunci cand un nou rege primeste coroana de rege.
Nu stiu sa existe o denumire specifica pentru ce intrebi tu, este doar o casatorie a fiului regelui/reginei, fiu care este primul ce ar urma la tron in linie dinastica.

| AmeliaD explică (pentru Ioandelasal):

Stiu ca se aplica si in cazul unei regine, dar nu stiu in cazul unei printese.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AmeliaD):

Asa este dar doar in cazul ca regina este incoronata, de ex. cum a fost cazul cu regina Marii Britanii.

3 răspunsuri:
| costiceacristian200 a răspuns:

Are numele incoronare!