| PeOAltaLume a întrebat:

Bucataria este o arta, voi ce parere aveti?^^

11 răspunsuri:
| InnocentSmile a răspuns:

Bucataria este o camera, dar intr-adevar, gatitul este o arta.happy

| Chris a răspuns:

Bucataria e locul unde se savarseste arta, eventual.

| Laura a răspuns:

Că bucătăria e o încăpere.

| SamSon a răspuns:

Da, este o arta! Nu oricine poate sa gateasca mancaruri alese.

| MadQueen a răspuns:

Daca prin bicatarie te referi la arta culinara atunci raspunsul este da. Este o arta, si inca una delicioasa ^__^ yummy

| TahionN a răspuns:

Arta culinara...

| ingerashhhh a răspuns:

Bucataria este camera de desfasurare a artei, adica gatitul care cu siguranta este o arta.

| loveandlove a răspuns:

Gastronomia poate... bucataria e o incaperebig grin si da cred ca este o arta

| crazystorm a răspuns:

Dupa mine este o arta ...in diferite momente

| dulcesa a răspuns:

Arta culinara este o arta... (scuzati iteratia) bucataria este doar incaperea unde se desfasoara aceasta arta

| Ionut124 a răspuns:

Nu, după părerea mea bucătăria nu este o arta. Artele(pictura, sculptura) pot fi admirate după aspect, bucătăria este munca, perseverență. Pictorii, sculptorii se nasc cu acest talent. Bucătăria o poate practica oricine muncește si se dedica acestei meserii, fiind pasionat de asta. Sunt bucătar si asta e părerea mea.