| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani sunt la profesională, vreau că după ce termin profesionala să dau la liceu și după la fac de actorie.
Dar totuși as vrea sa joc intr-un film sa fiu personaj mai bine zis.
O sa incerc și la castinguri.
Știu și limba engleza, acolo cât de cât să comunic, mă ajută?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

știi vorba aia: eu dacă vreau să fluier, fluier

baftă

| Demidol a răspuns:

Sa fii personaj? Dar oare ce mai poti fi? =)
Si o engleza "cat de cat" nu te ajuta in meseria asta. Trebuie sa o stii ca un englez. Dar sunt si roluri numai in limba romana.

| Violleta2022 a răspuns:

Dupa ce termini profesionala. trebuie sa mai faci 3 ani de liceu, ca sa termini cele 13 clase
Dupa terminarea liceului trebuie sa sustii BAC-ul si sa-l iei cu nota foarte mare, ca sa ai sanse sa te inscrii la facultate
Daca ai noroc si talent, poti intra la Facultatea de Teatru si film, dupa ce vei invata limba romana la perfectie si engleza foarte-foarte bine.
Dupa terminarea facultatii, poti participa la concursuri pentru ocuparea unui post de actor sau de figurant, pe la teatre sau studiouri de film.