| anonim_4396 a întrebat:

Am gasit in pot foarte multe carti vechi, din 1900-1910. M-ar interesa sa le vand, dar nu stiu unde. Mai intai, cum aflu valoarea acestora? Nu vreau sa fiu fraierit. Si, exista vreun loc special in care le pot vinde? Sau doar prin anunt in ziar? Si nu, nu vreau sa imi fac stand pe strada. Mulltumesc!

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Depinde de conţinutul cărţilor.
Depinde de starea în care se află acele cărţi.
Unele pot fi foarte valoroase. Pentru că sînt şi vechi şi mai ales pentru că sînt nişte rarităţi.
Adresează-te la un anticariat sau la o bibliotecă serioasă.

3 răspunsuri:
| larisalary12 a răspuns:

Pe site-uri de anunturi gratuite gen mercador sau tocmai.ro

| Delmoniko a răspuns:

Un anticar te-arputea insela in folos personal. Cauta la o biblioteca sau dai search dupa fiecare titlu. Din ce oras esti?

| Dismally a răspuns:

Daca le-ai gasit in pod nu cred ca vei lua mare lucrur pe ele, dar poti incerca la un anticariat.