| Juiana a întrebat:

Buna,am o intrebare, creioanele cu mina tare sunt bune pentru ca eu am inceput un curs de desen si trebuie sa stiu happy

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

Creioanele cu mina sunt bune dar creioanele simple sunt mai bune deoarece rezista mai mult la cele cu mine se rupe mina foarte repede sau cu min e priferabul ce cu mina de 1.0

| Juiana explică (pentru 8mariastar):

Iti multumesc!

11 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Sunt bune.
Sărbători fericite!

| Juiana explică (pentru positivity):

Sarbatori fericite

| TPU2000 a răspuns (pentru Juiana):

Mersi muult si sarbatori fericite si tie! are dreptate asta stie oricine, dar cel mai bine intreaba ti profesorul, el stie cel maibin! Data viitoare nu te mai grabii|!

| Juiana explică (pentru TPU2000):

Merci pentru sfat

| Resurrection a răspuns:

Daca te-ai apucat de un curs de desen nu-ti trebuie numai creion cu mina sau Hb-uri normale. Iti trebuie toate B-urile, de la B pana la B7. Sa ai si unul cu mina cu tine si cateva HB-uri. Eu folosesc creionul cu mina pentru schita, mi se pare caiese mai bine decat cu un hb

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Da, dar o să ai nevoie şi de creioane cu mină moale (6B-8B) pentru umbre închise şi penumbre.

| loOveeep a răspuns:

Sunt in domeniu am studiat liceul de arta, si iti trebuie creioane HB pentru ca mina lor este mai moale si o poti modela adica: poti face umbrele mai usor decat cu un creion cu mina foarte rigida, sau poati sterge cu usurinta daca ai gresit ceva fara sa lase urme. Sunt bune cele cu mina moale!

| TPU2000 a răspuns:

Pai cel mai bine intreaba-ti profesorul de desen ceare iti npreda cursurile el stie cel mai bine! Depinde si ce arta studiezii! E cel mai bine asa! funda?

| Juiana explică (pentru TPU2000):

Scuza-ma sunt noua si am dat deja, m-am grabit dar data viitoare poate iti dau tie funda.happy

| Visan_Lorena_1992 a răspuns:

Nu sunt bune de loc