| 123456Anonim123456 a întrebat:

Bună, am o întrebare, dacă ași vinde cuiva un desen, și aceea persoană locuiește intr-o altă țară, cum ași putea să îl trimit?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca curierierat.

| Annnnnie a răspuns:

Aici e nevoie de câteva cunoștințe legate de împachetat. Întotdeauna trebuie să fie asigurat din toate punctele de vedere coletul, pentru că nimeni nu va avea grijă să nu fie deteriorat până ajunge în cine știe ce țară. Poți să te trezești după că nu e mulțumit cumpărătorul.

Prin poștă nu știu care e tariful, însă prin curierat plătești o taxă de ~30 de euro pentru coletele mai mici de 20 kg, depinde de firma pe care o alegi.
Desenul trebuie înfășurat în folie cu bule și introdus într-un plic de carton, destul de gros și bine, bine, sigilat.
Dacă e trimis cu tot cu ramă, poate fi nevoie chiar și de polistiren și o cutie cu carton mai gros.

De obicei firmele de curierat dau toate explicațiile online, pe site-urile lor sau poți să întrebi la poștă, că e mai sigur. : )

| nikyreed a răspuns:

Prin poşta, il pui intr-o cutiuta ceva, sacosa