| TheDarkDragon a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru cei care picteaza.Ce as putea sa folosesc ca sa curat pensulele daca pictez cu ulei? Eu folosesc diluant dar deja m-am saturat de el pentru ca miroase prea tare.Stiti alte substante care sa nu aiba miros?

Răspuns Apreciat de Editori
| PaulaAndrada a răspuns:

Eu folosesc esența de petrol de la profiart, dar poți încerca terebentina, sau dacă te deranjează chiar asa de tare mirosul, detergent de vase. În acest caz, va dura puțin mai mult pana ce pensula va putea fi refolosita, dar merge...

1 răspuns:
| Petrut23 a răspuns:

Poti incerca cu detergent de vase si un burete. Pui detergent pe buretele inmuiat în apa si freci cu pensulă pe el.