Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena pasionata de pictura, anul trecut i-am cumparat un sevalet si ii este de folos. Anul acesta m-ati putea ajuta cu sugestii pe aceeasi tema? Ma adresez, poate, celor care se pricep. Stiti niste pensule speciale sau acuarele ceva mai bune? Sau aveti alte idei?
Poate imi trimiteti un link cu ceva, nu sunt deloc in domeniu.
Va multumesc anticipat.
Seara buna!

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

În primul rând trebuie să afli cu ce lucrează. Ulei, acrilice, acuarelă, ca să știi ce să-i cumperi.
Culorile oricând sunt binevenite pentru că întotdeauna se consumă repede.
https://www.colorit.ro
https://www.mustash.ro
De preferat să nu-i cumperi pensule. Pentru că n-o să știi ce să-i cumperi. Fiecare e foarte pretențios la sculele cu care lucrează și și le alege personal.

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! A face cadou cuiva drag este un gest foarte frumos.Iți recomand produse de la Faber Castel care sunt foarte calitative sau produse de la Jumbo precum pânze pe care poate picta, set de pensule și seturi de culori acrilice sau pe baza de ulei.

| Eu6666661 a răspuns:

Daca vrei ii poti lua creioane faber-castelle sau te duci la librarie si intrebi acolo ce iti rrecomanda tanti