| Lorena000Lore a întrebat:

Am si eu o întrebare, cu ce medii se poate intra la liceul de arta?

Răspuns Câştigător
| lliviu a răspuns:

Contează foarte mult probele pe care le vei da (natura statică în creion si pictura 5 personaje în miscare cu o tema anume exemplu: in tabara).
Si 25% conteaza media de la evaluarea națională.
Apoi se face un clasament, iar primii 28, intra, restul sunt respinsi.
Nu e foarte complicat, acum presupun ca poate sunt diferente intre licee de artă...asa e la al meu, dar nu cred ca sunt mari diferențe, oricum baftă, si oricum un liceu de artă e o alegere foarte buna, daca intri, nu Uita sa te implici, daca vrei sa te ajut, da mesaj in privatwinking

1 răspuns:
| 7Cristian7 a răspuns:

Depinde si la ce liceu, da in medie poti intra cu 8.5