| Corina_5887 a întrebat:

Bunahappy ...as avea si eu o intrebare cam dificila. Imi place foarte mult sa desenez si sunt destul de buna la asta, am participat cu desene la diferite concursuri si as vrea sa ii intreb pe cei care cunosc daca as putea lucra pe perioada verii undeva la o gradinita sau ceva de genul in acest domeniu. M-am gandit la gradinita tocmai pentru ca mi-ar placea foarte mult sa desenez pe pereti personaje din povesti gen alba ca zapada etc...stie cineva unde ar trebui sa vorbesc sa pot obtine o astfel de oportunitate? Mentionez ca sunt la liceu inca, in clasa a 10-a happy. Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| nodeerskulls a răspuns:

Nu te plateste nimeni sa le faci un mural daca nu esti foarte, foarte buna. Pe langa asta, desenul pe perete este mai greu decta cel pe hartie pentru ca se efectueaza la o scara mult mai mare, si este greu sa pastrezi proportiile.

Dar ma rog, eu zic sa-ti faci reclama in ziar, sa pui afise in oras etc, sa-ti faci si un site tip "portofoliu" cu exemple de lucrari completate (pe hartie, sau pe un perete), date de contact si preturi, s. a. m. d.

Din curiozitate, ne arati si noua cateva din desenele tale?

| Corina_5887 explică:

Dar daca as vrea sa fac acest lucru nu neaparat intr-un loc public de exemplu intr-o camera de copil... fara acte fara nimic ...tot ar fi ilegal?

| Corina_5887 explică:

As fi incantata sa va arat niste desene ...imediat ce le voi scana va voi trimite si poate imi dati o parere. multumesc mult de sfaturi. aa app de site portofoliu am inteles ca trebuie nu stiu ce acte ca sa iti poti face reclama pe un site, poate ma lamuriti si cu astabig grin. numai bine in noul an!

| ѕнaмaη a răspuns:

Daca vrei cu bani, este ilegal pana la 18 ani. Nu prea se cauta. Deoarece nu dovedeste nimic in acte sau in facultate etc. ca esti buna la desenat.

| CorynutzaBeibi a răspuns:

Eu zic ca nu ar fi ilegal daca ai desena intr-o camera de copil (intr-un loc privat). Daca ti-ai face un site cu informatii despre tine si despre acest hobby ar fi ok.
P. S: Nu uita sa pui si cateva informatii de contact si pret big grin