| MalinaAndreea a întrebat:

As vrea sa imi recomandati cateva carti.Eu imi doresc foarte mult carti in care se descriu, anotimpurile sau peisajele din natura.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Caută Țara de dincolo de negură și Împărăția apelor de M. Sadoveanu și Pe drumuri de munte de Calistrat Hogaș.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ți placă!

| DORICE a răspuns:

Toate panzele sus! Are niste descrieri superbe!

| Nutemaiholba a răspuns (pentru DORICE):

Eu as zice Geo Bogza - Cartea Oltului sunt niste descrieri minunate din zona Ardealului

| DORICE a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Depinde si de gusturi. Descrierile din Toate panzele sus! nu sunt nesfarsite si plictisitoare. Adica pentru mine descrierile sunt foarte interesante dar cu limite! De-asta am sugerat Toate panzele sus!

| felicia1998 a răspuns:

La Medeleni de Ionel Teodoreanu

| Nutemaiholba a răspuns (pentru felicia1998):

Cred ca a citit-o deja

| Viseinalbsinegru a răspuns:

Cartea oltului-geo bogza

| Nutemaiholba a răspuns (pentru Viseinalbsinegru):

Sunt de acord cu tine

| Viseinalbsinegru a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Uraaalaughing))