| MiCutzZzaBruNeTzzIkcA a întrebat:

Buna!
Care este cartea voastra preferata? Eu nu mai stiu ce sa citesc si as vrea parerile voastre.
Funda!

Răspuns Câştigător
| kapsaTor a răspuns:

Insula misterioasa, 20000 mii de leghe sub mari, Insula Comorilor(sau Comoara din insula) si cea mai recenta citita de mine "Aventurile lui Sherlock Holmes.Memoriile lui Sherlock Holmes"...o carte soooooper.

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Străină: "A Clockwork Orange" de Anthony Burgess.
Românească: „Cel mai iubit dintre pământeni" de Marin Preda.

| Dash a răspuns:

Incearca un joc Video!
Bafta!

| Smokaraieee a răspuns:

O poveste fascinanta! http://www.clubafaceri.ro/28441/cartea-echinox-314261.html ...Credema o sa ramai uimita. plus ca o sa ajungi sa citesti chiar si 4-5 ore pe zi...E vorba de o serie de crime in care Criminalul isi lasa un semn la fiecare crima omisa :) E o drama Perfecta :)!

| blackangel_7400 a răspuns:

Jurnalele vampirilor, Casa nopţii, Clanul lupoaicei, Vrajă fatală, Skellig, Războiul reginelor, 13 plicuri albastre, Îngerul nopţii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ poate te ajută!

| DjBl3ndar a răspuns:

Cartea me preferata este :
- Padurea spanzuratilor de Liviu Berbreanu
- O calatorie in centrul pamantului de Jules Verne
- Alice in tara minunilor Lewis Carroll
- Din lumea celor care nu cuvanta de Emil Garleanu
- Piciul de Alphonse Daudet
- Fram ursu polar de Emil Garleanu

| mirunix a răspuns:

Hmm...
Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani - Melissa P.
10 negrii mititei- Agatha Christie
Cismigiu & COMP -Grigore Bajenaru
Sunt mai multe, daca le-ai citit pe astea, iti voi spune altele.