| fatiggue a întrebat:

Caut să mă introduc în comunități "intelectuale" și în acest scop caut servere de discord bazate pe filme clasice și cărți. Am făcut câteva search-uri și nu prea am dat de nimic, dacă faceți voi parte dintr-o astfel de comunitate, vă rog să mă introduceți.
În caz că lipsesc cu desăvârșire sau sunt puține servere, câți dintre voi ați fi dispuși să vă alăturați?

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să discutăm, ce? În ce scop?

| fatiggue explică (pentru sadrian46):

Ca să te mai intreb de viață, tu ce crezi?
Mai vorbim despre maidanezi, aziluri de bătrâni, mișcarea de revoluție, fabricarea chibriturilor.
În scopul de a pune țara la cale cu picioarele la vale

| sadrian46 a răspuns (pentru fatiggue):

Tara aceesta în forma ei actuală datează de la sfârșitul celui de al doilea război mondial, de la Tratatul de pace de la Paris, din 10.02.47.
Era să o ia la vale în 89, dar a salvat-o Iliescu, ceea ce nimeni nu ține cont, când urlă ca lupii și hienele pe marginea dricului.
Acestea zind fise, și fiind zise, țara are 2020 - 1967 = 73 de anișori. Fiincă Marele Licurici are nevoie de ea, unde să își pună pușcoacele și antirachetele devesele, are el grijă să nu pățească nimic nici măcar Dincă, să nu iasă de-o panaramă. În rest, pâine și circul de la TV, nu ți-e destul? Dacă nu, du-te la cules sparanghel, că Vela nu se supără.

| Drkurt01 a răspuns:

Da-mi mesaj cand devin senior, avem neaparat nevoie de mai mult de doi membri pentru comunitatea asta? ))

| fatiggue explică (pentru Drkurt01):

Însăși termenul de comunitate împlică ceva mai numeros decât două persoane. Dar mă mulțumesc și cu un prieten!

| Drkurt01 a răspuns (pentru fatiggue):

Dada, glumeam, doar ca nu am vazut prea mult raspunsuri pozitive, ahah.
Oricum, da, pentru mine suna bine o comunitate intelectuala. M-am intalnit cu mult prea putine persoane care sa fie interesate in asa ceva. Cartile de exemplu par un indepartat cosmar chiar si pentru putinii mei prieteni.

| fatiggue explică (pentru Drkurt01):

Șiii, unde putem face legătura?