| Alexashadow a întrebat:

Ce carti ati citit si mi le puteti recomanda? Nu conteaza tema cartii. Sa fie ceva interesant, deosebit, care sa te captiveze.

12 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Petre Tutea - Intre Dumnezeu si neamul meu
Mircea Eliade - Memorii (volumul I si II)

| Lauragd a răspuns:

Un om sfarsit - Giovanni Papini, cartea e formata din gandurile unui om pe parcursul existentei lui.

| KlaraWeiss a răspuns:

Da, "In necunostinta de cauza" e foarte interesanta, ca si "Uimire si cutremur", surata ei, de aceeasi autoare laughing
Eu ti-as recomanda "Pitulicea" de Resat Nuri Guntekin.

| danielcretu1980 a răspuns:

Ultima carte: In necunostinta de cauza, Amelie Nothomb

| AmelyRain a răspuns:

Rosu si negru - stendhal

| Frumusica69 a răspuns:

Daca nu ai gasit inca o carte care sa te captiveze iti recomand sa intri pe https://kupoane.ro/store/libris/. Tot aici vei gasi si o multime de Coduri Reducere Libris Carti.

| stilferlo a răspuns:

Om bogat Om sarac, ti-o recomand cu drag, are 2 volume, am terminat-o in 2 saptamani, e foarte captivanta, imi propuneam sa citesc sa zicem 10 pagini, ajungeam lejer la 35... e foarte faina...te las sa descoperi

| tubilik a răspuns:

Evermore alyson noel mai l-as-o moale cu fantomele(pe care nu am putut-o lasa din mana am citit-o in 4 zile eu nu prea cites deci a fost un soc)

| ownuoana a răspuns:

Pai nu stiu ce varsta ai dar iti recomand cu placere JURNALUL UNUI PUSTI e o carte care o sa o citesca pana si cel care nu ii place sa citeasca e ff. frumoasa dupa ce citesti cap 1 nu te mai opresti sunt de la 1-7 si e cea mai vanduta serie de carti de la harry potter incoace!happy in Romania au aparut 1-3

| Bya4U a răspuns:

Cartile care mi-au placut enorm de mult sunt: "Ciresarii "(Constantin Chirita), "Robinson Crusoe "(Daniel Defoe) si "Singur pe lume " (Hector Malot). Crede-ma, dupa ce am citit doar cateva pagini nu m-am mai putut opri din citit. Sunt minunate!winking

| elenateo2525 a răspuns:

Jules Verne- 5 saptamani in balon, ocolul pamantului in 80 de zile si casa cu aburi. sper sa-ti placa!

| gaddu a răspuns:

Istoria parfumurilor, la rascruce de vanturi, memoriile unei gheise, sunt niste romane foarte bune
spor la citithappy