| Lora8888 a întrebat:

Ce facultati imi recomandati dupa profil uman? Din care sa se castige ok in zilele noastre. Mersii!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Limbi straine. Dar nu engleza si franceza ca pe astea le stie toata lumea si pierzi aiurea 3 ani din viata. Du-te si invata o limba asiatica sau una nordica (poti chiar ambele) si se plateste foarte bine, daca esti si priceputa.

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Niciuna.

| Plato a răspuns:

Fa ceva ce-ti place, nu fugi dupa bani.
In general, dupa filologie se cam duc oamenii la Jurnalism, Litere, Psihologie, Sociologie, Istorie, Filosofie, Politie, Stiinte Politice etc.
Dar liceul n-are nicio legatura, daca tu vrei medicina de exemplu, nu te opreste nimic sa mergi acolo.

| Lora8888 explică (pentru Plato):

Mulțumesc mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare, importanta e implicarea.

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Facultatea de pornografie din Japonia. Dar grăbeștete, nu mai sunt multe locuri.

| Ceausescu989 a răspuns:

E mai ok sa mergi unde simti decat undeva unde nu iti place si faci multi bani!