| Sunshine123 a întrebat:

Bună! Ceva fotografi pe aici? Vreau să îmi achiziționez un aparat foto compact la mâna a doua. Bugetul ar fi până în 2000 de lei. Peste tot unde caut găsesc această cameră: Canon G7x Mark ii, întrebarea mea e, există și altă cameră mai bună decât aceasta la calitatea pozelor și la preț asemănător?
Ps: o vreau pentru călătorii și aș vrea să ma apuc de filmat clipuri de travel pe tik tok cu ea. Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Camera noua Canon https://www.f64.ro/......-5-6-iii/p Pentru incepator si pentru ceea ce doresti tu este foarte buna. Oricum Canon este o marca foarte buna.
Daca vrei filmari de 4K ori 8K mai iti strangi bani si iti iei, asta daca vrei in mod special un DSLR.
Sau pentru filmari atat si fotografie iti recomand DJI Osmo Pocket 4K il gasesti si la mana a doua, pe acesta il am si camera foto Canon pe filmari Full-HD. Daca ai prieteni ori rude prin Germania, roaga-le sa te ajute cu achizionarea aparatelor foto de pe https://www.ebay-kleinanzeigen.de/ (nu toti livreaza in afara Germaniei).

| RxTx a răspuns:

Richardo.ch
Aparate foto ieftine și bune la mana a doua
Să zicem că tu ai 400 euro

Cu banii aceștia sigur și garantat îți cumperi un aparat de fotografiat care a costat 4000 euro când a fost nou de pe acest site

| elenamosuc a răspuns:

La calitatea pozelor e chiar ok, dar la calitate video are doar FullHd, in 2022... si mai ales ca vrei sa faci TikTok, nu prea recomand, nu ai de unde sa faci crop.

| MihaelaDart a răspuns (pentru elenamosuc):

Daca vrei o camera cu 4K sau 8K nici in second-hand nu poti lua o astfel de camera. Chiar daca e 2022, pentru incepator e taman buna.