| Joaannaa a întrebat:

Cum imi dau seama daca am voce.(sa >cant).::nu sa ma inregistrez sau sa intreb pe altcineva...adica.Un site..sau ceva pe net? sau diferite" experimente"..Va roog!puppy dog eyes Funda!+Vot!

23 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Te duci in piata cu un casetofon si un microfon si incepi sa canti cat te tin plamanii. Daca nu fug toti de tine inseamna ca ai vocewinking

| gfy a răspuns:

Documenteaza-te pe http://artasonora.info.

| gfy a răspuns:

Faci probe... Vezi detalii, aici: http://artasonora.com

| Joaannaa explică (pentru AlinSUNT):

Am deja cont..si fac intotdeauna peste 6000 si am facut odata si 8000. dar nu sunt convinsahappy

| Joaannaa explică (pentru AlinSUNT):

Am deja cont, si fac cel putin 6000, uneori(Rar) 8000. dar totusi nu stiu:-si..parca nu sunt convinsa..cat ar trebui sa fac ca sa ma conving ca am voce?

| AlinSUNT a răspuns (pentru Joaannaa):

Depinde daca la cuvintele alia se pune verdele ala inseamna ca e destul de bine

| Joaannaa explică (pentru AlinSUNT):

Mnda..stiu.

| AlinSUNT a răspuns (pentru Joaannaa):

Si app daca faci peste 7000 e binee eu abia fac 3000laughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlinSUNT):

De ce sait e vorba?

| katheee a răspuns (pentru AlinSUNT):

Costa sa-ti faci cont sau ceva? Scz dar chiar nu stiu laughing)

| Joaannaa explică (pentru katheee):

Nu, e gratis, doar pentru unele melodii care vrei sa le canti trebuie sa peltesti pe luna si e mai complicat, dar sa-ti faci cont e gratis.

| Mihaela201 a răspuns:

Daca poti cel mai bine este sa te duci la unspecialist(un profesor de canto )si el o sa iti zica daca ai voce sau nuhappy.Sau chiar pe profesoara de muzica.Dar nu e bine sa te inregistrezi ca vocea tta se aude alt fel prin inregistrare si nu prea se aude clar. sper ca te-am ajuutat:happy

| unknownn a răspuns (pentru Mihaela201):

"ar nu e bine sa te inregistrezi ca vocea tta se aude alt fel prin inregistrare si nu prea se aude clar"
Daca ai microfon din ala la promotie la 2 lei 99 cum ai vrea sa se auda?

| BibiD a răspuns:

Buna..Si eu am aceeasi problema.:(. Crezi ca ai fii draguta sa imi spui cateva lucruri despre site-ul http://www.karaokeparty.com/en/party.Mi-am facut cont, dar nu prea stiu cum sa folosesc:D. Aa si cat despre tine te poti filma si pune pe youtube, daca ai curaj, eu una n-am! :D

| Foxxy1408 a răspuns:

Www.karaokeparty.com/ Acesta ii site-ul.Dar cum se foloseste?:))

| Joaannaa explică (pentru Foxxy1408):

Pai iti alegi o melodie, canti ai punctaj, poti sa canti cu mai multe persoanee formand un clasament. :-s

| UnicornLove a răspuns:

Ei bine! Eu mi-am dat seama folosind cartonul de la folia de plastic
Am intrebat si pe mama mea.

| AdrianBucur a răspuns:

Du-te la canto! Exerseaza in fiecare zi si nu exagera, din cand in cand mai fa si pauze!

| Alinutza121212 a răspuns:

Pai daca prieteni iti spun ca ai voce si tu crezi intr-adevar ca ai atunci ca sa poti sa ti-o formezi mai bine fa vocalize in fiecare zi din ce in ce mai sus si o sa vezi ca o sa ti se formeze voceawinking sper ca te-am ajutat

| SADgr a răspuns:

O intrebare buna, uneori ce auzim inregistrandune voce pe un telefon, nu este o varianta buna, eu eram la fel ca tine temandu ma sa nu ma fac de rusine pana intr-o zi am mers la un studio in care mi s-a confirmat talentu doar aveam nevoie de niste exercitii de cant, tehnica de respiratie, te-as sfatui sa mergi la un profesor de canto dar daca nu ai destul ''tupeu'' iti pot fi eu de ajutor cu multe informati despre muzica, exercitii si studiu contacteaza ma pe
Facebookhttps://www.facebook.com/Remus.G18