| anonim_4396 a întrebat:

Buna,cum pot gasi poze cu sultanul Hassan din Cairo Egypt care a construit Moscheea Madrassa? Am tot cautat dar nu gasesc si poze cu el...

7 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Se pare ca nu sunt, fiind sultan ma asteptam sa gasesc o pictura portret, dar se pare ca a fost timid sau modest si nu si-a facut
link-ul asta e categoric:
https://www.google.com/......ps?/search
odata ce am pus ghilimele la numele lui si nu gaseste nimic cu numele lui, se numeste ca, google nu stie, deci, adioz!

| Floridori a răspuns:

Poze in secolul XIV?
Daca te referi la pictura, portret, sculptura, care sa il infatiseze, din pacate nu exista, sau cel putin nu s-a descoperit pana acum.

| zilog a răspuns:

Nu existau aparate de fotografiat pe atunci
oamenii nu iși făceau toată ziua selfiuri in baie!

Răspuns utilizator avertizat