| fatmatosun a întrebat:

Buna.
Daca as face picura pe panza dupa care sa vand, se cauta asa ceva?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde cat de bine si interesant o faci. Daca nu esti cunoscut va fi greu de vandut la inceput.

| johnnny123 a răspuns:

Faptul că "se caută" arta nu înseamnă automat că se va căuta și arta TA. Asta depinde de ce ești capabil să produci, de cum știi să te promovezi și să-ți construiești o reputație în domeniu.

În lumea asta există artiști care-și vând operele cu zeci de milioane de dolari și artiști care fac portrete în parc pentru 20 de lei. Deci simplul fapt că "pictezi" nu garantează absolut nimic.