Întrebare recomandată | Cioba_Monyca_1994 a întrebat:

Imi place mult sa desenez,si as vrea daca puteti sa imi dati un site bun,unde este teorie,si te invata de exemplu cum sa desenezi corpul,dar nu video, sau imagini cu tutoriale ci explicatii.Multumesc anticipat, si un an nou fericit! :*

3 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

Nu o sa gasesti un site, mai ales in romana, care sa fie la fel complex ca o carte.
Daca chiar vrei sa faci ceva in domeniul asta, mai bine ai investi o suma rezonabila in ceva carti de desen/pictura. Gasesti la orice librarie. Sunt mult mai folositoare.
Sau colectia "Curs de pictura" de la Deagostini s-ar putea sa-ti fie de mare folos, daca poti s-o cumperi de la editura.

| papyterier a răspuns:

Si eu am cautat mult timp un site si pe acesta sunt multe tutoriale cu imagini despre cum ai putea desena si instructiuni simple de realiare :D http://www.dragoart.com/