| raisamihaila a întrebat:

Buna! In urmatorii ani credeti ca o sa fie nevoie de profesori? Se gasesc posturi de profesor greu sau usor?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Nu se gasesc nici usor dar nici greu posturi, ca in orice domeniu. Dar mereu va fi nevoie de profesori. Asa cum mereu va fi nevoie de medici, avocati etc.
Iar salariile au crescut foarte mult in ultima perioada. Si pe masura ce aduni vechime creste si mai mult salariul. De ex am un vecin profesor de matematica, are 45 ani, lucreaza in invataman de vreo 20 de ani si acum are salariul 55000 lei net. Sa nu mai zic ca da si meditatii

| Lukasssz a răspuns (pentru Furnicuta000):

Da dar e mai mult munca;-;

| Meme10Meme a răspuns:

Dar se vor inchide scolile?

| VanillaQ a răspuns:

Din pacate, posturile (putine) libere sunt foarte greu de obtinut, intotdeauna vor avea prioritate "cunostinte" "membrii de partide" si bineinteles cei care au definitivatele.
Am terminat o facultate, modulul psihopedagogic, sunt inscrisa in niste grupuri cu Titularizari si foarte putine locuri sunt valabile.