| Siminaelena a întrebat:

Mai e Putin si o sa merg definitiv in Anglia si vreau sa imi i-au mult carti fiindca acolo nu o sa Mai gases carti in romana ce carti ar trebuie sa i-au Adica ce carti trebuie sa citeasca UN copil de clasa a VI? Si nu neaparat clasa a VI.ca n.a. vara ma intorc Dar asa nu stiu cum sa ma exprim ce carti ar trebuii sa fi citit pana acum si spuneti-mi.ca rog si mult din literature universal a fiindca acolo sigur nu-l studiem pe Creanga

Răspuns Câştigător
| Aliaaa a răspuns:

Poti sa cauti pe internet Lista de lecturi clasa a vi-a Apreciez ca vrei sa citesti, mai ales ca pleci si in Anglia Sper ca te-am ajutat Funda?

4 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Un copil de clasa a șasea ar trebui deja sa stie ca se scrie "iau ", cand e cu sensul de a lua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cărțile de gramatică a limbii române ar fi perfecte pentru tine.
Și nu mă aburi cu "am autocorector pe telefon" pentru că n-ai fi lăsat greșelile dacă știai să scrii corect.

| Turcu_Alessio_1999 a răspuns:

Eu ti as recomanda Karazan vol 1, 2, 3, 4; Legendele Olimpului vol 1, 2; Cronicile Vraciului; Jocul lui Ender

| Siminaelena explică:

Raluk27 sa stii.ca am autocorector pe telefon, nu inteleg la ce te ajuta sa te i-ei de mine, desteapta pamantului.