| anonim_4396 a întrebat:

Nu am mai pictat până acum pe pânză si vreau sa incerc. Dar mă tot gândeam, dacă greșesc trebuie să o înlocuiesc? Dacă se pricepe cineva îmi poate da câteva detalii despre pictatul pe panza?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să nu greșești, poți să faci un desen pe pânză înainte. Dacă greșești culoarea, o corectezi.

| Catrice a răspuns:

Dacă poți corecta din pensula, e bine, dacă nu, o bagi la spălat laughing... hopa, multe dintre materialele de pictat nu ies de pe pânzăhee hee

| Michaeel a răspuns:

Pictatul pe panza este la fel ca pictatul pe o coala simpla A4, difera materialul.Ma gandesc ca ai talent de pictezi pe panza happy oricum, daca nu te grabesti si iti iei timp pentru a picta cu grija, sunt sanse mici sa gresesti, dar daca cumva o faci poti sa corectezi pictand peste sau stergi cu grija locul unde ai gresit incat sa se ia vopseaua dar sa nu o intinzi.