| Olteanu_Marius_1980 a întrebat:

Bună, o prietenă mi-a zis că verișora ei deseneaza anime pe telefon. A tot zis că are nu știu ce telefon special dar nu prea as vrea sa o întreb. Dacă știti ce fel de telefon e acela mai exact sau daca exista vreo aplicatie sau program pe care l-aș putea descarca pentru a desena și eu anime

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Probabil are tableta, nu telefon. Si un program ar fi Paint Tool SAI.

| WhiteLife a răspuns:

Tableta grafica?

| unvecin a răspuns:

Tabletă grafică sau iPad. Vezi aici o comparație: https://youtu.be/VMA25CqKcn8

Tabletele grafice mai ieftine nu au ecran, ci doar o suprafață pe care desenezi, iar rezultatul îl vezi pe ecranul computerului la care le conectezi. Vezi Wacom Intuos 5, de exemplu.

| Sketch2 a răspuns:

Probabil deseneaza pe o tableta grafica.

| HaneloreOlga9 a răspuns:

Presupun ca tableta grafica