| Francesca1102 a întrebat:

Pentru admiterea la Facultatea de Litere din Craiova, sectiunea actorie/teatru, ce repertoriu imi recomandati si cate poezii/monologuri si povestiri trebuie sa invat? Am inteles ca inscrierile se fac in perioada 16-18 septembrie 2019 (sper ca nu ma insel). Si daca imi puteti explica cum se desfasoara probele ar fi minunat. Din motive medicale nu am avut timp si nici posibilitatea sa fac pregatire cu un profesor si sa ma documentez asa ca apelez la voi, daca ma puteti ajuta fiindca imi doresc sa ma inscriu neaparat anul acesta. Multumesc!

1 răspuns:
| aandrei1312 a răspuns:

Iti recomand sa vorbesti cu un profesor de acolo si sa-l intrebi tot ce doresti. Majoritatea sunt deschisi si o sa te ajute. Eu sunt la alt profil, dar tot la facultatea de litere.