| LifeEndsWithADream a întrebat:

Pentru pictura este mai bine de folosit panza decat hartia, asa-i? As vrea sa incerc si pe panza, nu am facut asta inca. Am auzit ca este mai scump, cam cat ar costa? Ce alte sfaturi imi mai putei da in legatura cu desenul/pictura? De ex. daca folosesc creionul de carbune, cum as putea sa fac ca sa nu se intinda in momentul in care din neatentie pun mana pe desen?

Răspuns Câştigător
| MariaO a răspuns:

Http://sssfinxxx.ro/blog/contact/
Iti sugerez sa vorbesti cu Andrei(caci asa il cheama). Ai id-ul lui acolo este de treaba si sunt convinsa ca te va ajuta. El picteaza, deseneaza, sculpteaza, deci este in domeniu :D

1 răspuns:
| Crynaable a răspuns:

Dai cu fixativ, dar nu in exces, pentru ca o sa ai o foaie "beton"