| LoveMe1 a întrebat:

Buna, planuiesc o calatorie prin cele mai frumoase locuri din Romania. Pornirea din Bucuresti. Puteti sa-mi recomandati vreo agentie?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=oerXn42bdYs
Perfect Tour România
SiteIndicații
4, 5
13 recenzii Google
Agenție de turism în București, România
Adresă: Bulevardul Decebal 14, București 030967
Program: Închis astăzi
Telefon: 021 569 8930

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa cum ziceam si in cealalta intrebare, nu merita pentru o excursie in Romania sa te complici cu agentia.
Tren pana la Brasov, acolo poti ajunge usor pe Valea Prahovei. La Sibiu se ajunge usor cu trenul din Brasov, la fel si spre sighisoara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand ajungi in nord, incepe calatoria prin judetul Neamt, vezi cetatea neamtului, apoi casa memoriala I. Creanga, mergi spre lacul Bicaz, Vatra Dornei, TransRarau, Colibița, Salina Turda.

| NLS a răspuns:

Atunci solutia ramane trenul sau autocar.
Iti stabilesti inca de acasa itinerariul de vizitat.
Alegi orasele in care vei innopta.
Cauti cazare ieftina prin internet, pentru cate o noapte.
Poti sa o iei spre nord, urmand apoi Maramures, in jos spre muntii Apuseni, daca ai timp si pana jos spre Mehedinti, apoi te intorci prin centru, facand daca mai poti si un ocol pe Valea Oltului. Dar eu as zice sa nu dai sudul exclusiv pentru Centru. (Cluj, Sibiu, Sighisoara, Brasov, si imprejurimile BV, desigur. Cap de afis, as spune> Peles)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchiriezi o masina 4x4 si pleci. Eu in anul 2012 impreuna cu prietena mea am facut turul romaniei. In fine, in prezent fosta prietena laughing. Am inchiriat masina si am plecat. Bineinteles, cu o masina pe masura ( Touareg ).

| LoveMe1 explică (pentru anonim_4396):

Merci, dar nu am permis de conducere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveMe1):

Nici eu! In 2012 cand am plecat, prietena a condus. Prin agentii nu merita... te plimba numai pe unde vor ei. Poti pleca cu trenul, dar sa te astepti la intarzieri. Cum am vazut postare pe Facebook, 3 Ianuarie : " CFR va ureaza Craciun Fericit! Ne cerem scuze pentru intarziere! ". laughing Crede-ma, sunt multe locuri de vizitat in Romania. Dar ca sa poti vizita complet, trebuie masina pe masura. Aici daca incluzi Transalpina, Transfagarasan.