| anonim_4396 a întrebat:

Buna, puteti rade de mine daca vreti, dar am 9 ani si vreau sa ma apuc de chitara electrica. Ziua mea este pe 20 august, iar banii pe care ii am sunt 1000-1200, este ceva la pretul asta? M-as orienta mai mult la un set, dar astept orice parere, stiu ca ar trebui sa ma apuc de chitara acustica dar nu prea ma prinde.
Ce parere aveti?
O actrita m-a insipirat si sunt hotarat.
Nu vreau sa fac lectii, vreau sa invat singur, stiu corzile sunt E A D G B E Folosesc Eddie ate dynamite good bye eddie.

4 răspunsuri:
| Hehdhdjeheh a răspuns:

Singur nu prea poti face nimic. Până la urmă ce iti cumperi este pe bani părinților. Mai bine te duci la cineva care preda lecții și el iti va recomanda ce e mai bun.

| Anonimus0242p a răspuns:

Frate fa ce ti place tie, nu asculta gura lumii, eu cred in tine! Sper ca de maine sa incepi!

| Camelia25 a răspuns:

Nu te lua după gura lumii! Spun numai ce nu trebuie. Am 3 prieteni care au învățat singuri sa cante la chitara! Doi la chitara electrica si acustica si altul la spaniola si nu iau învățat nimeni nimeric. E important sa exersezi mult si sa te uiti pe YouTube la alți. In legătură cu preturile nu stiu cat pot costa, cel mai bine e sa cauti pe internet, Amazon ebay etc. s-au mana a doua, cel mai bine ar fi sa cauti împreună cu părinții tai, ei vor sti mai bine.
P.s e foarte bine ca vrei sa te apuci de muzica de mic, iti va schimba viata ☺️ te pup