| xFluing a întrebat:

Buna seara.

Am fotografii de front din timpul Primului Razboi Mondial si as vrea sa stiu ce valoare ar avea. Fotografiile au fost facute pe frontul din Polonia.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Adresează-te revistelor "Historia" sau „Magazin istoric"

| Andrei7520152 a răspuns:

Depinde de cine au fost facuta si ce reprezinta. si ce dovada ai in acest sens. din cate stiu eu, exista oameni care le pot examine si iti pot da un certificat pentru a dovedi autenticitatea lor. sau le poti vinde cu 10-20 de euro pe ebay.

| xFluing explică (pentru Andrei7520152):

Au fost facute de un stra-bunic de al meu pe care il chema Jakob Sole care a fost corespondent de razboi pentru prusaci.
In fotografii sunt militari si ofiteri prusaci desfasurand diverse activitati. O fotografie este de actiune in sensul ca mai multi militari ies din transee la atac.
In alte fotografii sunt prezentate diverse arme, submarine, tunuri, masti de gaze pe care prusacii le-au utilizat pe frontul din Polonia.

| kar1GaNNN a răspuns:

Daca le-ai putea vinde in tari care cauta asa ceva ai face bani frumosi pe ele happy

| fuzzer a răspuns:

Poti merge cu acele fotografrii la un muzeu, si sa ceri parerea specialistilor,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la muzeu si vezi

| MihaitzaGaming a răspuns:

Cam 10-20 de euro pe ebay, adica un milion Maxim