| dongo a întrebat:

Caut si eu pe cineva din Bucuresti "talentat in ale dansului". Vreau sa invaț, daca este cineva interesat de aceasta intrebare sau imi poate recomanda o persoana dispusa sa-mi fie instructor astept raspunsurile. Genul care ma intereseaza in mod special este "club dance"

1 răspuns:
| sopranaCadaverica a răspuns:

Chiar iti trebuie un instructor ca sa dai din maini si din picioare, eventual solduri ca toata lumea in club?!… Fii serios. Cand mergi intr-un astfel de loc, nimeni nu e interesat de talentul sau nontalentul tau dansant. E doar o bâțâială sociala, un liant pentru posibile conexiuni efemere intre indivizi. Un secret: In club merg fix oamenii care habar n-au cu ce se mananca dansul.
Pentru alte tipuri de dans serioase iti recomand sa cauti pe net cursuri, cluburi de dans specializate, cu instructor experimentati. Sunt foarte multi.