| Vivilica a întrebat:

Buna seara! Cine ma poate ajuta cu un raspuns, eventual un sfat?! Trebuie sa merg in vizita la un bebe! Mi-a spus cineva ca fiindca suntem in post trebuie sa duc merinde de post! Ajutati-ma va rog cum sa procedez? Multumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La un bebe nu duci de mancare, duci o hainuta sau o jucarie!

| Lioana a răspuns:

Pai nu duce mancare daca mergi la bebe. Du scutece, hainute, sau orice alte accesorii utile.

| Nirvanaaa a răspuns:

Mai bine duci ceva pentru bebelus care va fi de ajutor pentru părinți precum hăinuțe.

| Yuoia a răspuns:

Da. Duci ceva de post. O salata de vinete. Fara maioneza, fireste. Si asa e o moda proasta care strica salata. Sau zacusca. Sau o tocanade legume. Nu stii ce mananci de post?
Mancarea se duce mamei (pentru ca am vazut raspunsurile dinainte). Dar duci ceva si pentru copil. O hainuta de obicei.

| goguPatent a răspuns:

Merinde de post? Ce face un bebe cu merinde de post?

| Dandinelle a răspuns:

Fa-i ceva de mancare mamei, de post si adu pentru bebelus hainute si altele.

| dolceromania a răspuns:

Poți săi dai o sumă de bani.