| Perta a întrebat:

Buna seara, doresc sa stiu ce animal este numit pentru zodia balanta in zodiacul chinezesc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zodiacul chinezesc ti se poate calcula dupa ziua, anul si data nasterii, nu dupa o alta zodie!
Zodia balantei nu are corespondent in zodiacul chinezesc, fiind 2 zodiace diferite.

| DricA a răspuns:

Buna! In zodiacul chinezesc gasesti corespondent si pentru zodia Balanta, insa in functie de data nasterii. Pentru Balantele din perioada 23.09 – 7.10 corespondentul este Cocosul, iar pentru perioada 8 -22 octombrie corespondentul este Cainele.
Mai poti face calcul si dupa data si anul nasterii, atunci este posibil sa ti se atribuie o alta zodie, dar daca te uiti cu atentie la caracteristicile descrise la fiecare, o sa observi ca se asemenea. Gasesti pe zodiacool.ro detalii despre Balanta in zodiacul chinezesc si poti sa iti faci si celalalt calcul pentru a vedea ce zodie esti in functie de anul nasterii.
https://www. zodiacool.ro/blog/horoscop/zodia-chinezeasca-dupa-horoscopul-european-ii-101370

| Zentai a răspuns:

In zodiacul chinezesc, zodiile se stabilesc in primul rand dupa anul nasterii si nu au nici o legatura cu zodiacul european.
Detalii orientative gasesti la: https://ro.wikipedia.org/wiki/Zodiacul_chinezesc