| ForeignO a întrebat:

Buna seara.

Imi puteti spune niste titluri de piese de teatru, dar, cu personaje mai putin(aprox. 7) si nu prea multi baieti. Ar fi minunat sa imi dati un link cu piesa sau... ceva/

kissO seara Buna!

6 răspunsuri:
| Maia a răspuns:

Piesele de teatru scrise de I.L.Caragiale au un nr rezonabil de personaje si mai tuturor le place Caragiale! http://ro.wikisource.org/wiki/Autor:Ion_Luca_Caragiale

| medex3 a răspuns:

Http://ro.wikisource.org/wiki/%C3%8Encepem

nu prea o sa gasesti scena fara baieti.numai daca o faci tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piese de teatru :Comedii:O scrisoare pierduta; O noapte furtunoasa; D'ale carnavalului; 1Aprilie; Incepem; O soacra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui de om

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| jennifer_1614 a răspuns:

Five o'clock de i-l.caragiale a iesit de noata 10, de aici reiese modestia mea, 3 doamne un singur barbat in stilul lui caragiale comedie curatalaughing sper sa iti fie de ajutor si sa imi iei in considerare indemnul!