| Nestor123 a întrebat:

Buna seara la toată lumea. Am avut ceva scaune de vânzare (stil barock). Și o doamna era interesată și i le-am trimis prin FanCourier. Înainte de a trimite scaunele am menționat că trebuie recondiționate și doamnei i-am dat de știre ca trebuie recondiționate si i-am trimis si poze cu scaunele. Ea acum vrea sa mi le trimită înapoi pentru ca nu este mulțumită de ele ca trebuie mult investit la ele. Sunt persoana fizica. Sunt obligat sa le iau înapoi? Va rog sa ma ajutați cu un răspuns. Va mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic. E ca atunci când cumpăr ceva prin OLX.
Odată ce am primit pachetul, l am verificat și platit.
Nu ai ce sa mai faci decât dacă vânzătorul e de acord să primească pachetul înapoi și să ți de-a banii.
Odată acceptat e decizia ta ce vrei sa faci. Depinde doar de ce persoana vrei sa fi.

| Nestor123 explică (pentru Skarr):

Îți mulțumesc

11 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In mod cert ea NU e obligată să le cumpere!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu le mai primesti inapoi, ea a fost anuntata de tine inainte sa i le trimiti ca trebuiesc redconditionate, nu ai pus poza cu scaunele pe olx la anunt? Asa ca ea stia ce cumpără, vrea sa le trimita inapooi pe motiv ca nu îi plac sa fie sanatoasa, maarfa vinduta nu se mai primeste inapoi sub nicio forma scrie asta si in magazine, spune-i si ei.Ea a stiut ce cumpără nu ai obligato tu.

| Nestor123 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da eu i-am trimis și poze și pe anunț am pus pozele.

Multmesc pentru răspuns

| mihai69 a răspuns:

Eu aș accepta să le reprimesc doar cu condiția să plătească ea ambele transporturi.
Iar la retur, să ai trimitere cu verificare - să returnezi banii doar dacă le-ai primit exact în starea în care erau la expediere.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu lua nimic inapoi, puii mei. Ce vaca... atita vreme cit i-ai trimis poze si i-ai explicat ca trebuie reconditionate... mm si la revedere!

| Nestor123 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mulțumesc frumoss

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Nestor123):

Pentru putin.

| Lioana a răspuns:

E decizia ta daca le iei inapoi sau nu. Nu esti obligat.

| Nestor123 explică (pentru Lioana):

Va mulțumesc frumos

| Nestor123 explică (pentru Lioana):

Mulțumesc frumos