| Hello79k a întrebat:

Bună seara! Profesoara mea de desen m-a înscris la un concurs cu tema: "Satul și orașul în context actual".Ce aș putea desena pentru a se încadra în temă.Ori staul ori orașul dacă ma puteți ajuta cu câteva idei originale v-as fi recunoscătoare!(eu mam gândit la ceva cu masca dar nu am idee cum sa o încadrez in temă... Aștept cu nerăbdare răspunsurile voastre! Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| marin1988 a răspuns:

Ai putea să te gândești la ceva foarte specific ce ține de sat (de ex un personaj în port tradițional), și ceva foarte specific legat de oraș, poate ceva modern, în contrast cu simplitatea satului (o mașină de lux, un om de afaceri etc). Iar ca să fie original (presupun că majoritatea vor face ceva legat de pandemie), te poți lega de situația geo-politică dintre Rusia - Ucraina, iminența unui război în prezent. Și trebuie să te gândești cum să îmbini aceste elemente (sau altele la care te gândești tu), într-un desen. happy

1 răspuns:
| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca am o idee, desenezi un sat, ca si cum ar fi coltul la o strada (in fata), si in departare sa se vada si orasul (in spate). Daca nu ai idei de cum sa desenezi, iti recomand sa te uiti la poze pe net pentru inspiratie, nu cred ca trebuie neaparat sa fie exact identic cu un anumit sat/oras din Romania.