| radu32 a întrebat:

Buna seara! Stie cineva daca panzele pentru pictura intinse pe rama de lemn, produse in franta si vandute in auchan sunt grunduite (aplicat gesso)? Am vazut ca au de toate marimile ba chiar si relativ mari, sunt relativ ieftine dar nu stiu daca sunt grunduite, adica daca le pot folosii direct sau trebuie sa le dau eu cu gesso? Va multumesc, o seara linistita, un weekend placut si multa sanatate!

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Pai le poti folosi si asa cum sunt daca nu vrei sa te complici. Diferente in rezultat vor exista dar banuiesc ca sunt pentru placerea personala sau pentru a le face cadou asa ca daca nu mergi cu ele la expozitii de arta sau la licitatii happy le poti folosi direct fara probleme.Panza de bumbac deja a fost tratata deci e ok.
Mult succes si spor!

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

La Auchan ai intrebat?
ca acolo TREBUIE sa stie cineva... te duci la informatii si aia dau telefon la departamentul respectiv

| Floridori a răspuns:

Le poti folosi si asa cum sunt dar poti opta si pentru aplicarea unui strat de grund.Depinde ce tehnica folosesti, ce rezultat vrei sa ai si ce tip de culori vrei sa aplici(ulei, acrilic, acuarela etc.).Dar le poti folosi direct daca nu vrei sa te complici.
Multa sanatate!

| radu32 explică (pentru Floridori):

As dori sa le folosesc pentru pictura in ulei si in acrilice. Multumesc si multa sanatate!

| radu32 explică (pentru Floridori):

Da e pentru exercitiu, pentru perfectionare. O seara linistita! happy

| Floridori a răspuns (pentru radu32):

Super! Spor la treaba atunci happy
Multumesc! O seara placuta si un sfarsit de saptamana minunat si tie!

| Floridori a răspuns (pentru radu32):

Pai le poti folosi si asa cum sunt daca nu vrei sa te complici. Diferente in rezultat vor exista dar banuiesc ca sunt pentru placerea personala sau pentru a le face cadou asa ca daca nu mergi cu ele la expozitii de arta sau la licitatii happy le poti folosi direct fara probleme.Panza de bumbac deja a fost tratata deci e ok.
Mult succes si spor!