| Hehehahah a întrebat:

Buna seara. Voi ce ați face daca ați vedea un tip că face graffiti pe undeva prin oraș? Ce reacție ați avea? laughing

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu orice mazgaleala e arta.Asta e motivul pentru care tehnica grafitti e urata de majoritatea lumii, desi ea are potential si e grozava atunci cand e folosita de profesionisti.Sa scrii numele, injuraturi sau alte prostii pe orice suprafata, sau pe cladiri, nu e deloc arta, e o forma de tagging. https://cooltourspain.com/tag-graffiti/

Daca vrei grafitti pe bune vezi lucrarile artistului asta, care au o insemnatate, nu sunt doar o distractie de pustani.https://qz.com/......-into-food

| ReddY25 a răspuns:

Se distrează și el

| goguPatent a răspuns:

Nu cred că aș suna chiar la poliție dar as fi dezgustat. Sunt oribile mâzgălelile alea pe toți pereții. Oribile.

| sammie a răspuns:

L-aș lăsa în pace.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nicio reactie! happy
Las omu sa se distreze in voie! happy

Singura modalitate prin care as avea vreo reactie, e sa se apropie de blocul meu si sa nu prea le aiba cu desenul happy sau, mai rau, sa nu preferam acelasi tip de arta happy, atunci sa vezi reactie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

L-aș lăsa să-și termine opera de arta. Și eu am făcut, dar nu m-a văzut nimeni.hee hee

| AmandinaDragan a răspuns:

Eu chem politia. Odata m-am si batut cu ei.

| Hehehahah explică (pentru AmandinaDragan):

Chemi poliția și fuge laughing ce faci atunci?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru Hehehahah):

Am scris. Pana vine politia ma bat cu ei.
Sa nu crezi ca cei care fac ''grafitti'' sunt d-aia de 13 ani. Sunt cam la 25-30 de ani si sunt pregatiti sa manjeasca peretii. Au sprayuri cu vopsea frumos aranjate in pungi de hartie si actioneaza dupa ora 23.00 in grupui de 3-4.

| teclado a răspuns:

Aș merge și aș desena peste steagul româniei de pe parlament
In ghiarele acvilei o svastică
Crezi că s-ar prinde cineva!?
Sau ar trece zeci de ani până când cineva va schimba steagul ca sa uzat!?

| Celula44 a răspuns:

Mi-ar fi indiferent