| babykaramela a întrebat:

spuneti-mi si mie ce carti cu vampiri, varcolaci, crime si horror ati citit in ultima vreme si merita citite.cartea care imi place cel mai mult ia funditawinkingorice sugestie cat de mica e bine venitahappy

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune cu vampiri gasesti aici :
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Vampiri.
Daca vrei carti politiste bune gasesti aici :
http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste

4 răspunsuri:
| Iony_5207 a răspuns:

"Casa Noptii" de P.C. Cast si Kristin Cast (este cu si despre vampiri)! Eu am citit volum 1 si acum sunt la al-II-lea happy

| Kanghu a răspuns:

Vampiratii - Toata seria(este foarte buna)
Cartile de F.E Higgins - Cartea neagra a secretelor si Magicianul Oaselor(in special prima).
Dean Lorey - Academia Cosmarurilor(doar I este tradus in romana, dar daca stii nitel engleza poti sa te descurci...)

Cam astea sunt cele mai bune carti pentru genul tau.

| Aly64 a răspuns:

Salem's Lot de Stephen King
crede-ma, NU o sa regreti!

| aliceinchains a răspuns:

Jurnalele Vampirilor - L. J. Smith
Amurg - Stephenie Meyer
Cărți cu crime: cărțile Agathei Christie, sunt absolut geniale toate, ai din ce alege.
O carte horror care mie mi-a plăcut foarte mult: Chinuiește-i pe copii, de John Saul. Superbă. Spor la citit, zi faină!