| Cristinuș24 a întrebat:

Sunt cls a 9a si vreau sa ma duc la facultatea de arhitectura de interior. Trebuie sa stiu si desen tehnic? Puteti sa-mi spuneti cum desenez?(mentionez ca nu am facut niciodata meditatii)

https://imgur.com/rDtzX61

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Desenul este destul de bun.
Pentru arhitectura interioara va trebui sa inveti si desen tehnic specific, dar asta se invata si la facultate.
Nu strica insa daca inveti bazele chiar si inainte de a merge la facultate.

| Cristinuș24 explică (pentru Bula):

Pe langa desen tehnic, trebuie neaparat sa stiu sa desenez in perspectiva la 1/2/3 pct de fuga? (eu am facut desenul intr-un singur pct de fuga pentru ca nu stiu sa desenez altfel laughing ) multumesc pentru raspuns

| anonimg a răspuns:

Link-ul nu exista.

| Cristinuș24 explică (pentru anonimg):

Gata.

| Rotazi a răspuns (pentru anonimg):

Ba da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce pui întrebarea de pe 2 conturi zilnic?
poți vedea pe site-ul facultății ce se dă la admitere, mi se pare mult mai logic...

| Rotazi a răspuns:

Acolo, faci in primul rand desen tehnic. Vorbeste cu profesorul tau de desen. Intreaba-l ce este ala si daca te poate ajuta.

| Cristinuș24 explică (pentru Rotazi):

La admitere se da desen tehnic?