| Catalina99_2358 a întrebat:

Buna sunt in clasa a V-a si nu stiu ce carte sa citesc. Imi puteti da voi niste idei? Multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Uită-te în partea de jos a paginii la http://lecturirecenzate.ro/, la lista lecturilor recomandate pentru clasa a V-a. Tot acolo găsești o grămadă de lecturi povestite, care te ajută să înțelegi mai bine când citești cărțile.

2 răspunsuri:
| MyShadow a răspuns:

Singur pe lume- Hector Malot. Chair daca este mare, o sa vezi ca iti deschide mult orizontul
Chemarea stabunilor- daca iti plac caini.
Ferma animalelor- unde animalele iau conducerea unei ferme laughing
Legendele lui Arthur. - Camelot
Popa Tanda- acum nu prea stiu, o s-o faci si ina VIII, daca vrei poti incepe ed acum laughing
Romeo si Julieta

Cu cat citesti carti cu valuare, cu atat mintea ta se dezvolta mai mult. Te sfatuiesc sa citesti ceva care sa te inspire in modul vietii.

| danubivol a răspuns:

Robinson crusoe in clasa aVaA pe asta am citit-o mi-a placut