| nelu18 a întrebat:

sunt Nelu si am si eu o problema, cum as putea sa-mi dau seama daca un tablou semnat Tonitza, este autentic sau nu? M. S.

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Nu prea poti, daca nu ai o pregatire temeinica in domeniu. Casele de licitatii, galeriile de arta si muzeele de arta sunt obligate prin lege sa aiba experti atestati in autentificarea operelor de arta. Incearca sa iei legatura cu o galerie de arta sau chiar si un anticariat unde se vand opere de arta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cererea ta, U. A. P. sau Min. Culturii iti pot oferi lista expertilor autorizati carora li te poti adresa cu incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi cu iel la muzeu, acolo sunt experti destui